Α Εθνική γυναικών: Διπλό του Παναθηναϊκού στη Λάρισα

0

Ο Παναθηναϊκός πήρε σημαντική εκτός έδρας νίκη, που τον διατήρησε στην κορυφή της βαθμολογίας, κόντρα στη Λάρισα για το πρωτάθλημα ποδοσφαίρου γυναικών.

Ο Παναθηναϊκός επικράτησε εκτός έδρας της ΑΕΛ με 2-0 σε αναμέτρηση για την 6η αγωνιστική του πρωταθλήματος ποδοσφαίρου γυναικών και διατηρήθηκε στην κορυφή της βαθμολογίας.

Τα γκολ για την ομάδα του Γιάννη Χαραλαμπίδη πέτυχαν η Ρόγκαν στο 10ο λεπτό και η Κανέλου στο 80ο.

Στο αγωνιστικό κομμάτι η ομάδα του Παναθηναϊκού ήταν ανώτερη στο πρώτο ημίχρονο που κατάφερε άλλωστε να βρει και τον δρόμο προς τα δίχτυα.Οι «πράσινες» είχαν την ουσία του γκολ και κατάφεραν να το πετύχουν .

Η Ρόγκαν ήταν αυτή που ξεκλείδωσε το ματς νωρίς με σουτ στο 10΄ και η Κανέλλου ήταν αυτή που σφράγισε τη νίκη στο 80΄ κάνοντας το τελικό 2-0 πάλι με σουτ.

Παναθηναϊκός: Γιαννακούλη, Νεφρού, Σιδηρά, Μάια, Δημητρίου, Κακαμπούκη, Σιαφαρίκα, Χαμαλίδου (70΄ Κανέλλου), Νταρζάνου (85΄ Χάρις), Ρόγκαν (60΄Κοκοτσάκη)  Ντομόντ (70΄ Λόγου)

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ Α’ΕΘΝΙΚΗΣ ΓΥΝΑΙΚΩΝ(6η αγωνιστική)

14.Ελπίδες Καρδίτσας(1-18)0

*Εκκρεμούν οι εξ αναβολής αγώνες της 1ης αγωνιστικής ΑΣ Βόλος 2004-ΟΦΗ και ΑΟ ΘΕΟΝΗ Τρίκαλα 2011-Ελπίδες Καρδίτσας και οι εξ αναβολής αγώνες της 3ης αγωνιστικής ΑΟ ΘΕΟΝΗ Τρίκαλα 2011-Ολυμπιάδα Υμηττού και ΑΟ ΡΕΑ-ΠΑΟΚ.

Γεννήθηκα στην Αθήνα στις αρχές της δεκαετίας του 1980 και μεγάλωσα σε μια κατεξοχήν μπασκετική γειτονιά το Παγκράτι. Το “σαράκι” της δημοσιογραφίας μπήκε από πολύ νωρίς μέσα μου. Ήμουν στο γυμνάσιο όταν πρωτοξεκίνησα να γράφω και να κρατώ σημειώσεις για τους αγώνες. Αυτή ήταν και η σπίθα που άναψε τη φλόγα μέσα μου.

Η φλόγα δεν έσβησε και έτσι μετά το λύκειο, πήγα σε μια σχολή δημοσιογραφίας και πλέον είμαι μάχιμος υπηρέτης του αθλητικού ρεπορτάζ πάντα μέσα από τον ηλεκτρονικό τύπο, ενώ εδώ και μερικά χρόνια η φωνή μου ακούγεται μέσα από μαγικό χώρο του ραδιοφώνου.

Η σχέση μου με το Kingsport.gr κρατάει σχεδόν από τα “γεννοφάσκια” του σαιτ όπου καλύπτω το ρεπορτάζ μπάσκετ του Παναθηναϊκού, αλλά και όλα όσα αφορούν τη γυναικεία πλευρά του αθλητισμού, χωρίς όμως ποτέ να αρνούμαι να βοηθάω σε ο,τι και αν χρειαστεί.