Παναιτωλικός Κ19: Νίκη με ανατροπή επι του Παναθηναϊκού

0

Σπουδαίο τρίποντο για την Κ19 του Παναιτωλικού επί του Παναθηναϊκού

Υπό το βλέμμα των νέων ιδιοκτητών του Παναιτωλικού, Μάτσιεκ και Μίκαελ Καμίνσκι, η Κ19 του Παναιτωλικού νίκησε εντός έδρας με 2-1 επί του Παναθηναϊκού. Με το τρίποντο αυτό οι Αγρινιώτες έφτασαν στους 17 βαθμούς.

Στο πρώτο μέρος ο Παναιτωλικός είχε πολύ καλή απόδοση, και την κατοχή της μπάλας.

Οι “πράσινοι” προηγήθηκαν με πέναλτι στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου στο 44′. Στην επανάληψη η ομάδα του Ταράση ισοφάρισε με τον Γκόλια στο 51′.

Στο 70′ ο Μαυρόπουλος με απευθείας εκτέλεση φάουλ έβαλε τον Τίτορμο μπροστά στο σκορ. Το 2-1 παρέμεινε μέχρι το τέλος.

Παναιτωλικός: Ραγιάς, Σκούρτης, Κουνάβας, Λαζαρίδης, Μάνος, Γκόλιας (74’ Γεωργαλής), Ράδος, Καβαλλάρης (88′ Λέσι), Μπαρλαγιάννης (88’ Μωραΐτης), Παχής (61’ Μαυρόπουλος), Μπρατσιώτης (74’ Μορφάκης).