Premier League: “Διπλό” με ανατροπή για την Τσέλσι κόντρα στην Κρίσταλ Πάλας

0

Σκοράροντας δύο φορές στις καθυστερήσεις, η Τσέλσι πήρε σημαντική νίκη επί της Κρίσταλ Πάλας

Για την αυλαία της 24ης αγωνιστικής της Premier League, η Τσέλσι επικράτησε της Κρίσταλ Πάλας με 1-3 στο “Selhurst Park”, σκοράροντας δις στις καθυστερήσεις και παίρνοντας σημαντική νίκη.

Στο 30ο λεπτό η Πάλας σόκαρε τους “μπλε” ανοίγοντας το σκορ. Ο Λέρμα έκλεψε τη μπάλα από τον Καισέδο και με υπέροχο μακρινό σουτ έκανε το 1-0.

Με την έναρξη του δεύτερου ημιχρόνου, η Τσέλσι ισοφάρισε όταν ο Γκάλαχερ πήρε τη μπάλα και με σουτ στην κίνηση έγραψε το 1-1. Στη συνέχεια, ο ρυθμός ήταν καταιγιστικός με τις δύο ομάδες να πλησιάζουν στο γκολ, έχοντας πολλές ευκαιρίες.

Στις καθυστερήσεις, ο Πάλμερ έστρωσε ωραία για τον Γκάλαχερ που έβαλε μπροστά το σύνολο του Ποτσετίνο, ενώ ο Έντσο “κλείδωσε” τη νίκη στο 90+3′ διαμορφώνοντας το τελικό 1-3.