La Liga: “Χ”ωρις νικητή το ντέρμπι στο Μαδριγάλ

0

Ισόπαλο αναδείχτηκε το ντέρμπι μεταξύ Βιγιαρεάλ και Σεβίλλη, με το αποτέλεσμα να μην ευνοεί καμιά από τις δύο ομάδες.

Στο Μαδριγάλ, Βιγιαρεάλ και Σεβίλλη έμειναν ισόπαλες με 1-1 για την 35η αγωνιστική της Λα Λίγκα.

Οι Σεβιγιάνοι με τον βαθμού που πήραν πήγαν στο +7 από την συμπολίτισσά Μπέτις και θέλει μια νίκη στα εναπομείναντα παιχνίδια για να διασφαλίσει την θέση για το επόμενο Τσάμπιονς Λιγκ.

Η Βιγιαρεάλ με την σειρά της, έμεινε στους 53 βαθμούς και την 7η θέση που οδηγεί στο Κόνφερενς Λιγκ της επόμενης σεζόν ένα βαθμό μπροστά από την Αθλέτικ Μπιλμπάο.

Ο Λο Σέλσο έδωσε το προβάδισμα στους γηπεδούχους στο 85ο λεπτό και ο Κουντέ στο 96ο λεπτό έδωσε το βαθμό της ισοπαλίας στην ομάδα του.

Σκόρερ: 86′ Λο Σέλσο – 96′ Κουντέ

Κάρτες: 4′ Τσικουέζε, 45′ Λο Σέλσο, 73′ Καπούε

Βιγιαρεάλ: Ρούλι, Φόιτ (82’ Τζάκσον), Αλμπιόλ, Τόρες, Εστουπινάν (72’ Αλκασέρ), Λο Σέλσο, Καπουε, Παρέχο, Κοκλέν (73’ Πεντράθα), Τσικουέζε (82’ Οριέ), Ντιά (72’ Τριγκέιρος).

Σεβίλλη: Μπόνο, Μοντιέλ (75’ Νάβας), Κουντέ, Κάρλος, Ακούνια, Γιορντάν (85’ Τόρες), Ντελάνεϊ, Ράκιτιτς (59’ Γκουντέλ), Κορόνα (76’ Λαμέλα), Γκόμες, Εν Νεσίρι (75’ Μιρ)